İade ve Geri Ödeme Politikası

Kargom Nerede?Kapıda Ödeme%100 Memnuniyet Garantisi    Gizlilik Sözleşmesi

XukX.com, satın aldığınız ürünleri hiçbir ödeme almadan kapınıza kadar gönderebilmek amacı ile kişisel bilgilerinizi siparişiniz sırasında (isim, e-posta gibi…) sizden talep eder. XukX.com’un aldığı bu bilgiler sadece kendi sitesinde kullanılmaktadır ve dışarı asla verilmemektedir. Ayrıca sitemizi ziyaretiniz sırasındaki veriler ve istatistikler kayıt edilmekte ve sadece ilgi alanlarınıza yönelik hizmet verebilmek için değerlendirmeler yapmak üzere saklanmaktadır. Bu veriler sadece ziyaretiniz ile ilgilidir. Kredi kartı bilgileri kesinlikle alınmamaktadır. Size ait özel bilgiler (isim, adres gibi) ancak resmi makamlar tarafından talep edilirse ve firmamızca açıklamaktan başka yol kalmadıkça, resmi makamlara açıklanabilir.

Bizimle herhangi bir tasarımınızı paylaşmakla, paylaştığınız tüm grafik, slogan vb. nitelikli tasarımlarınızın, tüm telif ve kullanım hakklarını bize devir etmiş sayılırsınız. Bu konuda aleyhimizde herhangi bir hak idda edemezsiniz. Bizimle paylaştığınız tüm dosya, resim, slogan ve size ait telif hakkı niteliğindeki çalışmalarınızı ancak bu koşulları kabul ediyorsanız gönderiniz.

XukX.com olarak her zaman ürünlerimizin arkasındayız ve memnun kalacağınıza eminiz. Ancak yine de;

I. VAZGEÇME

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirten bir e-maili info@xukx.com adresine gönderiniz. Şirketimiz gönderdiğiniz e-maili alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğiniz size bildirilecektir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli hesabınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

III. HATALI ÜRÜNLER

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek info@xukx.com adresine bir e-mail gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse iade edilecek ürünü bize gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir;
İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

IV. SİPARİŞ İPTALİ

İnternetten verdiğiniz siparişinizi kargoya vermeden önce koşulsuz olarak iptal edebilirsiniz. Kargoya verilen siparişlerin iptali yapılmamaktadır.

Bu internet sitesine girmeniz veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi ve hizmeti kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Xukx.com sorumlu değildir. Xukx.com, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Xukx.com işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

Xukx.com’un kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı işbu sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe Xukx.com’un kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

Xukx.com’un, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Xukx.com’un burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

Xukx.com, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

Üye Sözleşmesi

İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnini 12 punto ve koyu fontta çıktı alarak okuyunuz.
İşbu sözleşme 06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiştir.

MADDE 1 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

MADDE 2.1 – SATICI BİLGİLERİ

Ünvan:
XukX Dizayn – http://www.xukx.com
Ürün İade Adresi:
Sürat Kargo Altunizade Şubesi
Sürat Kargo 1053236891 cari kodu
ile göndermenizi rica ederiz.
(İade kargosunu göndermeden önce lütfen bizimle 0216 527 42 44
numaradan irtibata geçerek takip numarası alınız…)
İdari Ofis:
Zeynep Kamil Mh.
Divitçiler Cad.
Nasrettin Hoca Sok. No:58/A
34668 Üsküdar/İstanbul
Tel: 0216 527 42 44
E-mail: info@xukx.com

MADDE 2.2 – ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak, Xukx.com alışveriş sitesine üye olan kişi kabul edilir. Siparişte kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır. Bu sözleşmeyle ALICI, SATICI tarafından özellikleri elektronik ortamda belirtilen marka ve ürünlerin kendi adına satın alınmasını ve üzerine seçmiş olduğu görsellerin baskısının yapılmasını kabul eder.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

1- ALICI, Madde 3te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ALICI kapıda ödeme taahhütünü yerine getirmekle yükümlüdür.
2- Sözleşme konusu ürün veya ürünler, 5 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa irsaliyeli faturasıyla birlikte teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir. Posta ve kargodaki fatura kayıplarından Xukx.com sorumlu tutulamaz. Bu tür durumlarda istenildiği taktirde fatura örneği alıcıya postayla gönderilir.
3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Xukx.com sorumlu tutulamaz.
4- Xukx.com, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Kampanya ile yazılı olarak aksi belirtilmediği sürece, tüm taşıma bedelleri (kargo ücreti) ALICI’ya aittir.
5- Xukx.com, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.
6- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp Xukx.com’a faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde Xukx.com’a, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Ürünün Xukx.com deposuna ulaşması ve iade kabul işlemini takip eden 7 iş günü içinde ürünün bedeli ALICI’ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli, SATICI’nın anlaşmalı kargosu ile gönderilmesi durumunda SATICI aksi taktirde kanun üzere ALICI tarafından karşılanır. SATICININ anlaşmalı kargosu dışında, karşı ödemeli olarak SATICIYA gönderilen kargolar işbu sözleşme gereği kabul edilmez. Cayma hakkının kullanılabilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde ALICI cayma hakkını kullanamaz.

MADDE 6 – KULLANMA TALİMATI

ALICI, ürünün kullanma talimatlarına uygun hareket ederek, ürünün kaliteli bir şekilde uzun süre kullanabilir.
Kupalarınızı çok daha uzun kullanmanız için, elde yıkamanızı ve güneş ışığından uzak tutmanızı tavsiye ediyoruz…
T-Shirtlerinizin baskılarını çok daha uzun süre kullanabilek için, elde yıkamanızı öneririz.
Yine de makinada yıkayacaksanız, lütfen T-Shirtlerinizi soğuk su programında ve tersten yıkayınız!

T-Shirtler için yıkama talimatı:

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ve XukX.com’un yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması ile ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.